REKLAMA
REKLAMA

SANIN O WYBORACH W RZESZOWIE: Jeden kandydat Zjednoczonej Prawicy to sytuacja idealna

RZESZÓW / PODKARPACIE. – Na pewno najlepiej by było, gdyby w tych wyborach, które przed nami, wystartował jeden kandydat Zjednoczonej Prawicy. To byłaby sytuacja idealna – mówił w radiu RMF FM wicepremier Jacek Sasin, w odniesieniu do przedterminowych wyborów na prezydenta Rzeszowa.

c2dedd6f-6fcf-4e4d-9513-5d0fdce0eea3 Foto: gov.pl

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin mówił w RMF FM, że Prawo i Sprawiedliwość nie podjęło ostatecznej decyzji dotyczącej wystawienia swojego kandydata, bądź poparcia Marcina Warchoła w wyborach na prezydenta Rzeszowa.

Jak rozumiem, pan minister Warchoł został namaszczony przez odchodzącego prezydenta, ale jest to też wola środowiska politycznego, z którego pan minister pochodzi, czyli Solidarnej Polski. Nic mi nie wiadomo, aby było to w jakikolwiek sposób konsultowane z Prawem i Sprawiedliwością, czy konsultowane w ramach Zjednoczonej Prawicy – powiedział wicepremier.

Na pewno najlepiej by było, gdyby w tych wyborach, które przed nami wystartował jeden kandydat Zjednoczonej Prawicy. To byłaby sytuacja idealna, ale nie wiem, czy jest ona w tej chwili możliwa – stwierdził Sasin.

Wicepremier podkreślił, że PiS myśli też o własnym kandydacie, ponieważ wszystkie trzy partie Zjednoczonej Prawicy są odrębnymi środowiskami politycznymi. – Nie byłoby jakiejś wielkiej tragedii, gdyby Zjednoczona Prawica wystawiła dwóch kandydatów – mówił Jacek Sasin.

 

Rzeszowski okręg PiS chce swojego kandydata

Wystawienia odrębnego kandydata z ramienia PiS-u chcą rzeszowskie struktury Prawa i Sprawiedliwości, które w czwartek przesłały do centrali partii swoje jednogłośne stanowisko o konieczności wskazania własnego kandydata na prezydenta Rzeszowa po rezygnacji Tadeusza Ferenca.

Jest dla nas, jako struktur okręgowych, naturalne i oczywiste, że Prawo i Sprawiedliwość już niebawem zaprezentuje własnego kandydata, który stanie do rywalizacji o urząd Prezydenta Miasta. Analizując dotychczasowe wyniki wyborcze, chociażby z ostatnich rozstrzygnięć parlamentarnych czy na Prezydenta Polski, widzimy w Rzeszowie bardzo duże zaufanie dla naszej formacji. Dzisiaj chcemy to zaufanie przekuć w zwycięstwo – wskazał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezes Zarządu okręgu rzeszowskiego Prawa i Sprawiedliwości.

 

Ziobro liczy na to, że PiS poprze Warchoła

Pan minister Warchoł nie będzie kandydatem Solidarnej Polski. Będzie kandydatem obywatelskim z poparciem pana prezydenta Ferenca i wszystkich sił, które zdecydują się udzielić mu takiego mandatu poparcia – podkreślił w rozmowie z Polsat News Zbigniew Ziobro.

Lider Solidarnej Polski żywi nadzieję, że PiS nie wystawi własnego kandydata i poprze Marcina Warchoła. – Apele o wspólnego kandydata, zdaje się, że nie przekonały kolegów z PiS. Jeszcze jest czas i mam nadzieję, że przyjdzie refleksja – mówi Ziobro.

 

O kandydatach na prezydenta Rzeszowa będą między sobą rozmawiać liderzy Zjednoczonej Prawicy.

Myślę, że w przyszłym tygodniu będą rozmowy liderów Zjednoczonej Prawicy i sprawa wyborów samorządowych w Rzeszowie również na pewno będzie elementem tych rozmów – zapowiedział Sasin.

 

Źródło: red., RMF FM, Polsat News

Oprac. Kacper Ciuba

21-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)